silnikZyskowność jakiegoś interesu zależna jest nie od jednego, tylko od kilku czynników i nawiązuje do jakiejkolwiek praktyki gospodarczej. Jeśli przeto podobną praktykę chcemy zapoczątkować, musimy wystarać się o spełnienie ich wszystkich.

Zwłaszcza mamy się postarać o to, żebyśmy byli zauważalni i nie tylko jako jednostka terytorialna o małym zasięgu, lecz także w sieci i za właściwy model może tu służyć taki biznes, jak sklep z podzespołami zamiennymi (więcej), który bez własnej, komunikatywnej witryny www, będzie bodaj malutkim handelkiem w lokalnym obrębie, zaś to się po prostu nie kalkuluje.

Współcześnie, gdy jest nam niezbędna reperacja pojazdu i chcemy któregokolwiek podzespołu do naprawy to mechanik samochodowy natychmiastowo podejmuje się szukania jej w sieci.

Czy będzie to rozrząd, czy sprzęgło do danego modelu, mało przewidywalne jest przechowywanie takiego podzespołu na składzie, za to w sieci część zostanie zlokalizowana bez problemu. Toteż tu akurat, z gąszczu sklepów, będzie przeprowadzany selekcja. Owszem, wielokrotnie będzie chodziło o cenę, ale nabywcy bardziej będzie zależało na wiedzy dotyczącej nabywanego towaru, dlatego najznaczniejszą szansę na transakcję będą miały takie sklepy internetowe z częściami zamiennymi, w jakich wyrób jest wnikliwie i skrupulatnie przedstawiony. Choćby był nieznacznie kosztowniejszy, mechanicy samochodowi będą preferowali wyselekcjonować akurat ten, aby mieć ufność iż nie nastąpi przy zakupach pomyłka.